אם עברתם את גיל 40 ייתכן שפתאום אתם מרחיקים את הטלפון או את העיתון כדי לקרוא ואולי אתם מרגישים שזרועותיכם קצרות מכדי לקרוא ממרחק נוח. אם כן - נראה שאתם סובלים מפרסביופיה.אנימציה המדגימה מהי פרסביופיה


פרסביופיה - מהי?


אם עברתם את גיל 40 ייתכן מאוד שפתאום אתם מרחיקים את הטלפון הנייד, את הספר או את העיתון כדי לקרוא את האותיות הקטנות ואולי אתם מרגישים שזרועותיכם קצרות מכדי לקרוא ממרחק נוח.

אם כן - נראה שאתם סובלים מפרסביופיה, או בעברית - זוקן ראייה.

פרסביופיה היא אחד המצבים הנפוצים ביותר בראייה המשפיע כמעט על כל אדם מתבגר. למעשה, המונח "פרסביופיה" מקורו במילה יוונית שמשמעותה "עין זקנה": "presbys "זקן", opia "ראייה".

כחלק מתהליך ההזדקנות, העדשה התוך עינית שלנו מאבדת מהגמישות שלה, דבר המקשה עלינו לעשות פוקוס על עצמים קרובים. זאת הסיבה שאנשים מעל גיל 40 מוצאים עצמם מרחיקים את הסלולרי שלהם יותר ויותר בניסיון לקרוא כיתוב קטן. לרוע המזל, כשמרחיקים עצמים מהעיניים הם נראים קטנים יותר ולכן הרחקת הסלולרי מהווה פתרון זמני וחלקי לפרסביופיה.

בפרסביופיה התחלתית למרות שאתם עדיין מצליחים לראות טוב עצמים קרובים, הפרסביופיה יכולה לגרום לכאבי ראש, מאמץ עיני ועייפות המקשים על הקריאה והופכים משימות קרובות למעייפות ולא נוחות.

פרסביופיה מופיעה בגילאים 40 עד 50 בהתאם לרפרקציה של העין. פרסביופים מתחילים נמצאים בקבוצת סיכון לגלאוקומה, זווית צרה, קטרקט ואף ניוון רשתית. לכן כשמופיעים הסימנים של פרסביופיה יש להיבדק אצל רופא העיניים.

92% מהאופטומטריסטים ורופאי העיניים שענו לאחרונה על סקר דיווחו כי רוב המטופלים שלהם לא יודעים מהי פרסביופיה. בסקר השתתפו 143 מומחים ומטרתו הייתה הגדלת המודעות של המטופלים לסימפטומים ולסימנים של פרסביופיה.

בסקר נוסף השתתפו 500 פרסביופים על מנת להגביר מודעות לנושא, לעודד אותם להגיע לבדיקות עיניים מקיפות ולהשתמש בתיקון ראייה מתאים, כמו עדשות מגע כתחליף למשקפי קריאה.

התשובות בסקרים אלו סייעו לרופאי העיניים להבין את פערי הידע של המטופלים לגבי פרסביופיה וכך להסביר להם טוב יותר את מצבם ולהתאים להם פתרונות אופטימליים.

משקפי קריאה הם לא פתרון לכל המטופלים

בסקר שנערך נמצא כי 97% מהפרסביופים הכירו את הפתרון הנפוץ כיום: משקפי קריאה. אם פרסביופיה היא הבעיה היחידה בראייה - ייתכן שמשקפיים זה כל מה שיצטרכו, אך אנשים רבים לא מרוצים מפתרון זה. לכן למרות שניתן לקנות משקפי קריאה ללא מרשם, מומלץ לקנות משקפיים מותאמים לך אישית רק לאחר בדיקה אצל רופא העיניים והתאמה מקצועית של אופטומטריסט.

יש מטופלים שמעדיפים להרכיב עדשות מגע על פני משקפיים, במיוחד מטופלים פרסביופים שיש להם ציפיות גבוהות לחופש ממשקפיים והמראה החיצוני חשוב להם מאוד.

יש להקפיד על בדיקות עיניים שגרתיות כי רק הן יכולות לאבחן בעיות כמו אסטיגמציה (צילינדר) או קטרקט. כמו כן, בדיקת עיניים מקיפה תאתר או תשלול לקויות אחרות ותתן מענה מותאם שישמור על איכות הראייה.

לקביעת בדיקה וייעוץ בנושא פרסביופיה וטיפולים לשמירה על איכות הראייה מוזמנים לפנות למרפאה של ד"ר אודרי קפלן-מסאס בטלפון 03-6540400 או באמצעות טופס יצירת הקשר שמימין.


מדוע לך לפנות דווקא אל ד"ר אודרי קפלן-מסאס?

  • בעלת השכלה רפואית בתחומי גלאוקומה וקטרקט במרכזים מובילים באירופה, בארה"ב ובישראל.
  • מנתחת עיניים בכירה וניהלה את תחום הגלאוקומה במרכז הרפואי "אסף הרופא" במשך 15 שנים.
  • מהמומחים הבודדים בארץ בעלי רישיון לביצוע ניתוחי לייזר לקטרקט בשיטת LenSx®
  • דוגלת ביחס בין-אישי עם כל מטופל ומאמינה בתקשורת טובה, שקיפות ובהירות.
  • במרפאה צוות מקצועי של אופטומטריסטיות מומחיות ומערך אדמיניסטרטיבי תומך המלווה את המטופלים לרבות מימוש אופציות המימון מול הגורמים המבטחים.
  • מענה טלפוני אנושי ויעיל עם אפשרות להשארת הודעה 24/7
  • המרפאה ממוקמת קרוב למרכז עזריאלי בתל אביב, קרוב לתחנת רכבת והתחבורה הציבורית נוחה.

"לדר' קפלן! רציתי להגיד פשוט תודה! על האנושיות שבך, על המסירות, המקצועיות והאיכפתיות." יעקב חנה
'ד"ר

נכתב על-ידי: ד"ר קפלן-מסאס אודרי
רופאת עיניים, מנתחת בכירה, מומחית לקטרקט ולגלאוקומה.
ד"ר קפלן מסאס מנהלת את המרכז לקטרקט וגלאוקומה בתל אביב ובהרצליה ואת המרכז החדש לעין יבשה.

(עדכון אחרון: 03/02/2020)

חברות הביטוח עימן אני עובדת:

הראל ביטוח
הראל ביטוח
כללית מושלם
כללית מושלם
הפניקס
הפניקס
דיקלה ביטוח
דיקלה ביטוח
קופ
קופ"ח מכבי
מנורה ביטוח
מנורה ביטוח
משמשת כיועצת בקופת חולים מאוחדת קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית קופת חולים לאומית
» זימון תור אצל ד"ר אודרי קפלן-מסאס «
מרפאה בתל-אביב

מרפאה פרטית וכללית מושלם

רחוב דניאל פריש 3, בניין המגדל, קומה 10, ת"א


טלפון אנושי מקצועי 24/7:

03-6540400


יועצת של מרבית הביטוחים וקופ"ח , למעט מכבי
שמקבלת בהרצליהלקביעת תורים "און ליין" נא ללחוץ כאן
מרפאה בהרצליה

מרפאת מכבי וכללית מושלם

רחוב גלגלי פלדה 6, כניסה ב' קומה 3, הרצליה


לקביעת תור לחברי קופ"ח מכבי:

09-8848111 או 3555*

לקביעת תור לחברי קופ"ח כללית מושלם:

09-9770400לקביעת תורים "און ליין" נא ללחוץ כאן