התנדבות במשלחות

  

לצד ניהול מרכז לטיפול בקטרקט ובגלאוקומה בשיטות המתקדמות ביותר והשתתפות בכנסים של רפואה חדשנית וזעיר-פולשנית, חשוב לחלוק את הידע הרב עם רופאים ממדינות מתפתחות, ולהביא מזור לחולי קטרקט וגלאוקומה החיים במדינות אלה.זוהי הסיבה שהתנדבתי כרופאת עיניים במשלחות למקסיקו, סין, קניה ובורמה.

משלחות אלה כוללות בדיקה של חולי קטרקט וגלאוקומה מורכבים, ביצוע, לעתים מרתוני, של ניתוחי קטרקט וגלאוקומה ואולי החשוב ביותר: הוראה והכשרה של רופאים מקומיים חדורי מוטיבציה. אין לתאר את תחושת הסיפוק כשמחזירים למטופלים רבים את מאור עיניהם ותורמים להפצת הידע האופתלמולוגי ברחבי העולם.

משלחת ללמינה ברנגון שמיאנמר - נובמבר 2018

  

משלחת הגלאוקומה ברגנון שבמיאנמר (בורמה) הייתה מיוחדת במינה. השליחות כללה בדיקה מעמיקה של חולי קטארקט וגלאוקומה במצב קשה, ביצוע ניתוחי קטארקט וגלאוקומה מתקדמים, והכי חשוב: לימוד והדרכה של רופאי עיניים מקומיים, מוכשרים וחדורי מוטיבציה, בניהול Prof Khin Ommar בעלת החזון – הנשיאה המדהימה של איגוד רופאי העיניים של מיאנמר.

אני מודה מעומק ליבי לפרופ' Khine על הארגון והארוח המושלמים, לשותפי למסע ד"ר שוהם חזון על החדשנות והנדיבות יוצאות הדופן, אבל מעל לכול, לשניהם על החברות היקרה איתם! אני מאחלת שהאהבה והאיכפתיות שהיו במשלחת ימשיכו לתת לנו השראה בכל יום! אני מודה גם לתעשייה שתמכה במשלחת ותרמה בנדיבות רבה!

משלחת גלאוקומה למיאנמר (בורמה) - נובמבר 2018


משלחת לקניה - מרץ 2016

  

במרץ 2016 השתתפתי במשלחת הומאניטרית לקניה. בכפר ששמו צ'וקה הוקם בית חולים שדה ושם ביצענו ניתוחי קטרקט וגלאוקומה לכפריים עניים. בגלל מגבלות זמן ניתחנו כל אחד בעין אחת (רובם לא ראו בשתיהן) וכולם יצאו מאוד מרוצים ושמחים. בהמשך השהות העברנו השתלמות בניירובי לרופאים מקומיים. מעבר לזה שהיה מאוד מספק לעזור ולבצע את הניתוחים חזרתי עם לב כבד מלראות את רמת ההזנחה והעוני. ברצוני להודות ל"עין מציון" על הארגון ולגוגל בינלאומי על מימון כל המשלחת.

משלחת לסין - 2006

 

במשך שלושה שבועות נדדתי ברחבי סין ולימדתי רופאים מקומיים את החידושים המתקדמים ביותר בטיפול בקטרקט ובגלאוקומה.

משלחת למקסיקו - 2005

  

"טיפלנו בקשישה בת 80, ומיד לאחר ניתוח הקטרקט שלו היא הייתה זקוקה מזה עשר שנים, היא ראתה לראשונה את פניהם של שני נכדיה, שהגיעו עם כל המשפחה וחיכו לה".

כאן תוכלו לקרוא את המאמר המרגש על משלחת רופאי העיניים הישראלים שהגיעו למקסיקו ונתחו מטופלים מגיל 15 ועד גיל 90.

'ד"ר

נכתב על-ידי: ד"ר אודרי קפלן-מסאס
מנתחת בכירה של חולי קטרקט וגלאוקומה מומחית ברפואת עיניים.

(עדכון אחרון: 04/02/2019)

חברות הביטוח עימן אני עובדת:

הראל ביטוח
הראל ביטוח
כללית מושלם
כללית מושלם
הפניקס
הפניקס
דיקלה ביטוח
דיקלה ביטוח
קופ
קופ"ח מכבי
מנורה ביטוח
מנורה ביטוח
משמשת כיועצת בקופת חולים מאוחדת קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית קופת חולים לאומית
» זימון תור אצל ד"ר אודרי קפלן-מסאס «
מרפאה פרטית בתל אביב
רחוב דניאל פריש 3, בניין המגדל, קומה 10

טלפון אנושי מקצועי 24/7: 03-6540400יועצת על של כללית מושלם
יועצת של מרבית הביטוחים וקופ"ח , למעט מכבי

לקביעת תורים "און ליין" נא ללחוץ כאן 
מרפאת מכבי בהרצליה
רחוב החושלים 8, קומה 2

טלפון: 03-5114339עבור מטופלי קופ"ח מכבי


לקביעת תורים "און ליין" נא ללחוץ כאן