ראיון עם ד"ר קפלן-מסאס בנושא קטרקט בערוץ 10

ד"ר קפלן-מסאס משלבת הכשרה רפואית נרחבת בתחום הגלאוקומה במרכזים מובילים בעולם (באירופה, ארצות הברית וישראל) עם ניסיון רב בטיפול תרופתי, טיפול בלייזר ובניתוחי קטרקט או גלאוקומה.

ד"ר אודרי קפלן-מסאס, ניהלה את תחום הגלאוקומה במרכז הרפואי "אסף הרופא" וכיום היא מנהלת את המרכז לקטרקט ולגלאוקומה בתל אביב במסגרת התפקיד ד"ר קפלן-מסאס מנתחת חולי קטרקט וגלאוקומה, תוך יישום השיטות החדשניות והבטוחות ביותר.

במרפאה קיים הציוד החדיש והעדכני ביותר בתחום אבחון וטיפול בגלאוקומה, קטרקט ועין יבשה.

קורות חיים:

  • בוגרת אוניברסיטת Pierre and Marie Curie - PARIS בפקולטה לרפואה בפאריס, צרפת.
  • התמחות בתחום ניתוחי גלאוקומה ומקטע קדמי בבית החולים "Hotel-Dieu de Paris" בצרפת, ובמרכז ;New York Eye and Ear Infirmary; בארצות הברית. בהתמחויות אלה רכשה ניסיון בניתוחים מורכבים ומסובכים.
  • ד"ר קפלן-מסאס שימשה כמומחית גלאוקומה במרכז הרפואי Sam Rotherg בבית החולים "שיבא" בתל-השומר.
  • ד"ר קפלן-מסאס ניהלה את תחום הגלאוקומה ושימשה כמנתחת עיניים בכירה במרכז הרפואי "ברזילי" באשקלון, במכון עיניים "אביב".
  • ד"ר קפלן-מסאס כיהנה כמנהלת רפואית בחברות ביו-טכנולוגיה. במסגרת תפקידה בחברות אלו נטלה ד"ר קפלן-מסאס חלק בפיתוח טכנולוגי שהביא אותה לשליטה בפיתוחים ובחידושים העדכניים ביותר בתחום.
  • ד"ר קפלן-מסאס שימשה כיועצת בחברות התרופות המובילות בעולם, ניסיון אשר סיפק בידה שליטה מלאה בטיפול תרופתי בגלאוקומה.
דר קפלן-מסאס במסגרת הרצאות לרופאים בסין בשנת 2007
דר קפלן-מסאס במסגרת הרצאות לרופאים בסין ב-2007
  • ד"ר קפלן-מסאס התפרסמה בעיתונות ובטלוויזיה בשל המצאה רפואית בתחום העיוורון. כמו כן, התפרסמה בהקשר של שימוש בלייזר חדש לטיפול מהפכני בגלאוקומה ובחידושים בניתוחי קטרקט.
  • בשנת 2007 יצאה ד"ר קפלן לסין להרצות בפני רופאים מקומיים בנושא טכנולוגיות מתקדמות בטיפול בגלאוקומה וחידושים בתחום של ניתוחי קטרקט.
  • בשנת 2010 עמדה ד"ר קפלן בראש משלחת רופאים למקסיקו להנחיית רופאים ולטיפול בחולים הסובלים מבעיות הקשורות בגלאוקומה.
  • בשנת 2016 השתתפה ד"ר קפלן במשלחת הומאניטרית לקניה. בכפר ששמו צ'וקה הוקם בית חולים שדה שם ביצעו חברי המשלחת ניתוחי קטרקט וגלאוקומה לתושבי כפריים עניים. בהמשך השהות העבירה ד"ר קפלן השתלמות לרופאים מקומיים על ניתוחי גלאוקומה מתקדמים. ארגון "עין מציון" אירגן את המשלחת, וגוגל בינלאומי מימן אותה.

פרסומים לקהל הרחב:

ד"ר קפלן-מסאס כתבה מאמרים רבים אשר התפרסמו בכתבי-עת מדעיים וזכו להד בכנסים שונים ברחבי העולם. יש לה חלק ניכר בקידום ענף הידע המדעי הקשור בתחום הגלאוקמה.

מעבר לפרסומים מקצועיים, ד"ר קפלן גם פרסמה מאמרים שמיועדים לקהל הרחב, שמסבירים בצורה בהירה ונגישה על בעיות רפואיות הקשורות בתחום ההתמחות שלה:

אג'נדה רפואית:

ד"ר קפלן-מסאס שמה דגש על יחס בין-אישי עם מטופליה, מתוך הבנה שרפואה שלמה מחייבת שימת לב לצרכיו הייחודיים של כל אדם באשר הוא. היא מאמינה בתקשורת בהירה ושקיפות בין הרופא והמטופל וביחס סבלני ואמפטי כלפי המטופל.

ד"ר קפלן-מסאס הבינה כבר בתחילת דרכה שהסוד לשימור ושיקום הראייה מושג על ידי שילוב בין התעדכנות מתמדת וערה לכל החידושים והפיתוחים בתחום הידע והיכולות הטכנולוגיות לבין אחריות משותפת וקשובה מצד הרופאה ומטופליה למצבם הרפואי. גישה זו מוצאת את ביטויה בשיתוף המטופל בבניית תוכנית טיפול אישית.

תעודת הוקרה שדר קפלן קיבלה על השתתפותה בכנס ביפן
תעודת הוקרה שדר קפלן קיבלה על השתתפותה בכנס ביפן

כנסים מקצועיים:

בוסטון 2014 השתתפות בקונגרס האמריקאי: ד"ר קפלן –מסאס לימדה קורס יוקרתי בנושא "טכניקות חדשות לטיפול בגלאוקומה". הקונגרס האמריקאי לניתוחים הינו מבין המתקדמים מסוגו בתחום הקטרקט והגלאוקומה.

אפריל 2014, כנס רפואת עיניים עולמי שהתקיים ביפן. ד"ר קפלן העבירה 2 הרצאות מקצועיות בנושא: חידושים ושיפור טכניקות בניתוח לייזר לטיפול בקטרקט וניתוח בטכנולוגיית לייזר SLT לצורך טיפול בגלאוקומה.

'ד"ר

לדברי ד"ר קפלן-מסאס: "הטיפול באוכלוסייה מבוגרת שנוטה לסבול מליקויי ראייה מחייב, לדעתי, את הבנת עולמו של המטופל. עולם שלא פעם עובר משברים של ממש בעקבות תמורות גופניות. חוסר האונים שרובנו ניצבים מולו כשקורה דבר מה שאיננו בשליטתנו - לבטח כשמדובר על פגיעה בכושר הראייה, בכושר התמצאות הבסיסי שבו ניחנו - משפיע לא רק על גופנו הביולוגי, אלא בעיקר על רוחנו, על מי שאנחנו".

חברות הביטוח עימן אני עובדת:

הראל ביטוח
הראל ביטוח
כללית מושלם
כללית מושלם
הפניקס
הפניקס
דיקלה ביטוח
דיקלה ביטוח
קופ
קופ"ח מכבי
מנורה ביטוח
מנורה ביטוח
משמשת כיועצת בקופת חולים מאוחדת קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית קופת חולים לאומית
» זימון תור אצל ד"ר אודרי קפלן-מסאס «
מרכז רפואי בתל-אביב
רחוב דניאל פריש 3, בניין המגדל, קומה 10
טלפון: 03-6540400

יועצת על של כללית מושלם
יועצת של מרבית הביטוחים וקופ"ח , למעט מכבי
מרכז רפואי בהרצליה
רחוב החושלים 8, קומה 2
טלפון: 053-9955497


עבור מטופלי קופ"ח מכבי